Malé náklady na velký tisk

Výhody ofsetového tisku

  • 1.Možnost tisku přímými barvami
  • 2.Výhodná cena při větších objemech tisku
  • 3.Doprava po celé Praze zdarma

Ofsetový tisk

Technologií ofsetového tisku se dá tisknout téměř vše; tisk letáků od jednobarevných až po plnobarevné publikace, dále je častý ofsetový tisk brožur, plakátů, obalů či knih. Ofsetový tisk se vyplatí při větších nákladech zhruba od stovek kusů. Tradičním zakázkou ofsetového tisku je tisk letáků pro reklamní účely nejrůznějších firem. Zajišťujeme pro naše zákazuníky kvalitní ofsetový tisk letáků ve velice krátkém čase, rychlý tisk letáků je důležitý především pro marketingové akce, kde jsou letáky potřeba. Tisk letáků je nejčastější zakázkou ofsetového tisku i proto, že letáky jsou vhodným komunikačním médiem téměř pro všechny firmy napříč tržním spektrem. Tisk letáků je proto stále oblíbený. Ofsetový tisk letáků (a nejen letáků) obsluhují zkušení tiskaři. Tisk letáků stejně jako ofsetový tisk obecně funguje následovně: Počáteční příprava osvitu jednotlivých desek je časově i finančně náročná (každá barva CMYK se musí samostatně osvítit, každá barva musí mít svůj film), ale potom se z takto připravených desek dá pomocí ofsetového tisku vytvořit v podstatě neomezené množství výtisků za nízkou cenu a to nejen v případě tisku letáků. To je jedna z velkých výhod ofsetového tisku. Příkladem je opět tisk letáků, stačí zvolit jednu přesnou konfiguraci a můžeme rychle a kvalitně tisknout letáky dle potřeby zákazníka. Tisk letáků je tak rychlý, kvalitní a při větších nákladech levný.


Další výhodou je, že ofsetový tisk probíhá přímými barvami (Pantone) a díky tomu mají barevné plochy vyšší kvalitu tisku ve srovnání s digitálním tiskem. Tisk letáků ve velkých nákladech, proto zaručuje i kvalitu tisku.


Ofsetový tisk patří do kategorie tisku z plochy, jelikož jeho tisknoucí a netisknoucí místa, jsou na rozdíl od ostatních principů tisku v jedné výškové úrovni. Ofsetový tisk je takzvaně nepřímý. Například tisk letáků - ofsetová tiskárna tiskne z formy na pryží potažený válec a z něho pak na papír. Ofsetový tisk umožňuje tisknout jemné detaily a to i na méně kvalitní papír. To je umožněno díky pryžovému válci, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch, to je obzvláště vhodné pro tisk letáků či plakátů, kde kvalita papíru není dle pokynů zákazníka mnohdy rozhodující, ve srovnání s objemem zakázky, tisk letáků tak mnohdy probíhá na levný papír, který stejně dobře poslouží, ostatně všichni to známe z poštovních schránek. Většina firemních tiskovin je v současné době vyráběna právě technologií ofsetového tisku. Nevýhodou ofsetového tisku je, že obsahuje fixní náklady na přípravu tisku, proto se vyplatí pro vyšší náklady vyráběných tiskovin – řádově stovky a tisíce kusů. Dále není možné ofsetový tisk kalkulovat on-line v zhledem k mnoha jeho specifikám. Každopádně rádi obratem vytvoříme kalkulaci ofsetového tisku – stačí nás KONTAKTOVAT.